Voimalaitosten vuosihuoltosesonki on nyt kuumimmillaan. Clean Steel suorittaa tänäkin vuonna yli 80 kattilapuhdistusta ja luonnollisista sysitä johtuen niistä suurin osa ajoittuu kesäkaudelle. Korona siirsi viime vuonna asiakkaidemme vuosihuoltojen painotusta syksyyn ja sama tendenssi näkyy tänäkin vuonna, vaikka alkukesämmekin on ollut mukavan vauhdikas.

Painatimme omalle henkilökunnalle viime kesänä CS Summer Tour kiertuepaidat. Rock-henkinen ajatus syntyi halusta luoda henkeä ja vähän parodioidakin Koronan johdosta synkäksi muuttunutta kesäkautta teemalla: ”kesäkiertue jota Korona ei perunut”. Ideaa pidettiin henkilökuntamme keskuudessa hauskana ja paidat olivat kovassa käytössä, muita ”kiertuepaitoja” kun ei viime vuonna tarjolla ollut. Niin kuin usein tapahtuu, yksi asia johti toiseen ja kun asiakkaamme näkivät paidat henkilökuntamme päällä, paitapyyntöjä alkoi sadella eri suunnista. Lopulta paitoja jaettiin yhteensä yli 200 kpl.

”BtoB -markkinontia pidetään usein tylsänä ja turhankin vakavana. Me ajattelimme, että ei tällaisen kesätoimenpiteen niin totinen pidä olla ja niinpä puolittaisesta vahingosta startannut idea sai jatkoa tänä vuonna. Kuljemme ristiin rastiin läpi Suomen koko kesän aidon rock-bandin tapaan ja hyvin tuntuu paidat kelpaavan tänäkin vuonna.” kertoo Vesa Railamaa.

Clean Steel Summer Tour 2021 ansaitsi tietenkin uuden kiertuepaidan ja tällä kertaa paitoja varattiin reilusti enemmän. Jaamme niitä asiakkaillemme ja kumppaneillemme läpi kesän. (Jako jatkuu niin kauan kuin paitoja riittää). Näitä ei riitä kaikille! Let’s Rock!

Pyydä omasi yhteyshenkilöltäsi tai laita viestiä osoitteeseen info@cleansteel.fi